ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1
    Junior Member

برای این کار چند تابع ایجاد کنم یا یک کلاس در php ؟؟؟

سلام دوستان
    من برای یک کار خاص در سایت که بارها و بارها مورد استفاده قرار میگیره برای اینکه نیاز نباشه در همه جای سایت صدبار کد رو بنویسیم کدها رو تبدیل کردم به function و فقط در جای مورد نظر اون رو فراخوانی میکنم و مقادیر مربوطه رو بهش میدم
    یک سری فیلدهای خاص دارم که هر کدوم باید چندین بررسی خاص روی مقدار اونها انجام بشه
    - مثلاً فیلد نوع A باید از نظر تعداد کاراکتر حداقل و حداکثر و نوع کاراکتر ورودی بررسی بشه
    - فیلد نوع B باید از نظر تعداد لغت بررسی بشه
    - فیلد نوع C باید از نظر استفاده از کاراکترهای خاص مورد بررسی قرار داده بشه
    - فیلد نوع D باید بررسی بشه که حداقل دو نوع از چهار گروه کاراکتر توی اون وجود داشته باشه
    حالا چون در جاهای مختلفی از سایت از این فیلدها در فرمهای مختلف استفاده شده و باید با PHP مقدار وارد شده در هر کدام مورد بررسی قرار بگیره، من اومدم چهار تابع برای هر کدام تعریف کردم که مقدار هر کدام را به تابع مربوطه به خودش میدم و از نتیجه اون استفاده میکنم
    (البته در آینده این چهار نوع به 8 نوع تبدیل میشه و باید چهار تابع دیگه هم کدنویسی و اضافه بشه)
    آیا من باید این چهار یا در آینده هشت تابع رو به یک کلاس تبدیل کنم یا همینجوری به شکل چند تابع مجزا تعریف بشه؟
    * یا حتی بهتر بپرسم سوالم رو :
    چه مواقعی یک برنامه نویسی میاد و توابعش رو به یک کلاس تبدیل میکنه ؟
    چه مزایایی داره استفاده از یک کلاس که مثلاً از 8 تابع تشکیل شده باشه با اینکه توابع مجزا باشند؟
    آیا با توجه به اینکه هر فیلد عملیات کاملاً متفاوتی روی اون انجام میشه و تنها بخشی که بین دو تا از اونها یکسان هست بررسی حداقل و حداکثر طول کاراکترشون هست، آیا به یک کلاس تبدیل کنم بهتر هست ؟
    ببخشید توضیحات طولانی شد چون واقعا نمیدونستم چطور مطرح کنم که به جواب مورد نظرم برسم
    هر چقدر سرچ کردم فقط از نحوه ایجاد کلاس مطلب پیدا میشد
    لطفاً من رو راهنمایی کنید
    239
    Administrator
    سلام
    در PHP از کلاس نمایش دادها در قالب یک شیء استفاده میشه (مثل کلاس User که شامل نام، نام کاربری، کلمه عبور و غیره هستش). مزیتی که استفاده از کلاس داره اینه که انتقال داده ها به بخش های مختلف برنامه راحت تره یعنی به جای این که یه تابع چند پارامتر (مثلا نام، نام کاربری، کلمه عبور و غیره) داشته باشه، میتونیم فقط یه پارامتر از نوع کلاس User که شامل کل اون اطلاعات هست رو بهش بدیم. مزیت اصلی کلاس ها اینه که کد برنامه تمیزتر و خواناتر می کنه.
    همچنین برای گروه بندی چندین عمل مرتبط هم میشه از کلاس ها استفاده کرد. برای مثال فرض کن دو تا تابع به اسم encrypt و decrypt داریم که برای رمزگذاری و رمزگشایی استفاده میشن. برای بهتر کردن کد برنامه میتونیم یک کلاس با نام Cryptography درست کنیم که این دوتا تابع داخل اون قرار بگیرین. با این کار زمانی که بخوایم از کلاس Cryptography استفاده کنیم با توجه به اسمش متوجه میشم که متدهایی که داخل این کلاس قرار داره مربوط به رمزنگاری هستش.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

کلمات کلیدی این موضوع