ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    0
    Junior Member

skip ناخواسته intent

سلام دوستان محترم برنامه نویس
    من یک برنامه نویس خودآموز و تازه کار هستم که تازه شروع کردم به برنامه نویسی و برنامه نویسی اندرویید با جاوا را از طریق ساخت یک برنامه کاریابی برای خودم دارم یاد میگیرم الان برنامه من تمام شده و حتی در بازار هم آپلود کردم ولی یک مشکل عجیبی پیدا کردم در صفحه ثبت نام من از کاربر یک شماره تلفن دریافت میکنم و براش یک کد فعال سازی میفرستم کاربر به صفحه وارد کردن کد فعال سازی از طریق intent پاس داده میشه کد را وارد میکنه حساب کاربری اش در برنامه فعال میشه و میتونه با همان شماره ایی که در زمان ثبت نام وارد کرده وارد برنامه بشه الان موضوع اینه حدود 40 درصد کاربرایی که ثبت نام میکنن وقتی شماره تلفن خودشونو را میزنن بجای اینکه به صفحه وارد کردن کد فعال سازی پاس داده بشن مستقیم میرن تو اکتیوتی لاگین برنامه و اصلا فرایند فعال سازی براشون اتفاق نمیافته و برنامه را هم که تریس میکنم هیچ خطایی برای این اتفاق نمیافته که بفهمم مشکل چیه کسی میتونه منو در این مورد راهنمایی کنه

گامهایی که اتفاق میافته :
    1- از کاربر شماره میگیرم با کلیک بر روی دکمه فعال سازی یک رکورد در دیتابیس ذخیره میشه که کد فعال سازی را ذخیره میکنه و کاربر به اکتیوتی فعال سازی پاس داده میشه
    2- کاربر از طریق پیامک کد را دریافت میکنه در اکتیویتی فعال سازی کد را وارد میکنه کد وارد شده را با کد داخل دیتابیس مقایسه میکنم اگر یکی بود فیلد فعال شدن کاربر در دیتابیس یک میشه و کاربر به اکتیویتی لاگین میره و ...
    58
    Administrator
    دوست عزیز این مدلی دیباگ کردن کار سختی است و به سادگی هم نمیشه نظر داد شما بهتره توی محیط اندروید استودیو برای برنامه خودتون یه تست بنویسید و تمام حالت های که میتونه بیافته حتی مثلا شماره تلفن فارسی (منظورم عدد فارسی) است رو تست کنید و یا مثلا ارتباط را با دیتابیس قطع کنید بعد ذخیره و غیره و بزنید بعد نتیجه رو ببینید یعنی سعی کنید تمام حالت های ممکن رو با اون تست بررسی کنید. همچنین بهتره از سریوس های لاگ کردن Exception استفاده کنید تا ببیند آیا برنامه سمت کاربر خطای میده یا نه مثلا ورژن های مختلف گوشی شاید اون دیتابیست درست کار نمیکنه بهتره بجای دیتابیس از SharedPreferences استفاده کنید تا دردسر کمتری داشته باشه. همچنین بهتره از کاربرانی که نمیتونن وارد بشن هم چندتای صحبت کنید تا ببینید چی میگن.
    0
    Junior Member
    ممنون شما تنها کسی بودید که تو چندتا انجمن پیام گذاشتم جواب دادید . باید این مواردیکه شما هم گفتید را تست کنم ببینم نتیجه میده مشکل بزرگ اینه اصلا خطا نمیده اگر خطا میداد میفهمیدم مشکل چیه
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

کلمات کلیدی این موضوع