سورس بازی پازل اعداد با الگوریتم A* به زبان سی شارپ

  • دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
  • بازدید ۱۹۷ نفر

8 puzzle game using a star algorithm in c sharp 8429 تصویر

سورس بازی پازل اعداد با الگوریتم A* به زبان سی شارپ

در این بخش سورس بازی پازل اعداد با الگوریتم A* به زبان سی شارپ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Visual Studio و زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه کارکرد پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

بازی پازل اعداد (که در این پروژه منظور پازل ۸ است) از یک محیط ۳×۳ تشکیل می شود که یکی از خانه های این محیط خالی است و به منظور مرتب سازی اعداد به عنوان محل کمکی استفاده می شود. رقم هایی که در کنار خانه خالی قرار دارند می توانند جای خود را با آن عوض کنند. هدف نهایی این بازی مرتب کردن اعداد از کوچکترین رقم به بزرگترین رقم است.  نحوه محاسبه ابعاد محیط با توجه به اندازه مشخص شده برای پازل به شکل sqrt(n + 1) * sqrt(n + 1) است که در آن n اندازه پازل است. اندازه پازل می تواند عدد هایی مثل ۸، ۱۵، ۲۴ و غیره باشد.

در این پروژه از الگوریتم A* به منظور حل خودکار پازل اعداد استفاده شده است. الگوریتم A* در علوم کامپیوتر به منظور مسیریابی و پیمایش گراف مورد استفاده قرار می گیرد و به علت کامل و بهینه بودن (منظور یافتن مسیر بهینه است)، استفاده گسترده ای از آن می شود. ایراد اصلی که این الگوریتم دارد، استفاده زیاد از حافظه است این مشکل باعث می شود تا الگوریتم  A* در بسیاری از مسائل عملی، ضعیف تر از دیگر الگوریتم ها عمل کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۸۴۲۹
زبان:
سی شارپ
قیمت:
۱۲,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است