سورس رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با الگوریتم AES به زبان C

  • دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۶۹۸ نفر

aes encryption and decryption in c 7955 تصویر

سورس رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با الگوریتم AES به زبان C

در این بخش سورس رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با الگوریتم AES به زبان C را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار DevC++ با زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه یک متن ساده از کاربر گرفته می شود و سپس برنامه متن وارد شده را با استفاده از الگوریتم AES رمزگذاری می کند و در نهایت آن را رمزگشایی کرده و در خروجی چاپ می کند.

AES مخفف شده عبارت Advanced Encryption Standard به معنای استاندارد رمزنگاری پیشرفته است که به منظور رمزنگاری داده های دیجیتال در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط موسسه ملی فناوری و استانداردهای آمریکا ایجاد شد. امروزه این الگوریتم در سراسر جهان استفاده می شود. منظور از رمزگذاری (Encryption) فرآیندی است که طی آن اطلاعات مهم با استفاده از یک یا چند الگوریتم خاص به شکل دیگری تبدیل می شوند. در رمزگذاری داده ها معمولا از یک کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی استفاده می شود. همانطور که احتمالا می دانید، رمزگذاری داده ها کار ساده ای نیست که هر کسی بتواند برای خودش یک الگوریتم رمزگذاری ایجاد کند. بنابراین بهتر است به منظور حفظ امنیت داده ها از الگوریتم هایی که توسط مختصصان این زمینه ایجاد شده اند استفاده شود.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۷۹۵۵
زبان:
C
فایل ها:
c
قیمت:
۱۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است