نصب محیط برنامه نویسی اندروید – آموزش برنامه نویسی Android

تصویر android-environment-setup_2271 نصب محیط برنامه نویسی اندروید - آموزش برنامه نویسی Android

تنظیم و نصب محیط برنامه نویسی اندروید

در این بخش از آموزش اندروید قسمت نصب محیط برنامه نویسی اندروید را مورد بررسی قرار داده ایم، احتمالا خوشحال خواهید شد که بدانید، می توانید برنامه های اندرویدی خود را در سیستم عامل های زیر توسعه دهید.

  • Microsoft Windows XP یا نسخه های بعدی
  • Mac OS X 10.5.8 یا نسخه قبلی با تراشه Intel
  • Linux با کتابخانه GNU C 2.7 یا بالاتر

نکته دوم این است که تمام ابزارهای لازم برای توسعه برنامه های کاربردی اندروید به طور آزاد در دسترس هستند و می توانند از طریق وب دانلود شوند. در زیر لیستی از نرم افزار هایی که شما قبل از شروع برنامه نویسی اندروید خود نیاز دارید را مشاهده می کنید:

در اینجا دو بخش اختیاری هستند و اگر شما در حال کار بر روی سیستم ویندوز هستید پس این بخش ها باعث می شوند تا کار راحتی در حین توسعه نرم افزار جاوا داشته باشید. بنابراین اجازه دهید تا نگاهی به نحوه تنظیم محیط مورد نیاز برای برنامه نویسی اندروید بیاندازیم.

نصب JDK (Java Development Kit)

شما می توانید آخرین نسخه جاوا JDK را از سایت جاوا اوراکل دانلود کنید. در فایل های دانلود شده دستورالعمل هایی برای نصب JDK وجود دارند که می تواند از آن ها برای نصب و پیکربندی استفاده کنید. در نهایت PATH و متغیر های محیطی JAVA_HOME را برای اشاره به دایرکتوری که شامل Java و Javac است، تنظیم کنید. معمولا به صورت java_install_dir/bin و java_install_dir تعیین می کنند.

اگر شما ویندوز را اجرا می کنید و JDK را در C:\ jdk1.8.0_102 نصب کرده اید، باید خط زیر را در فایل C:\autoexec.bat خود قرار دهید.

در لینوکس، اگر SDK در /usr/local/jdk1.8.0_102 نصب شده و از C shell استفاده می کنید، کد زیر را در فایل .cshrc خود قرار دهید.

به صورت متناوب، اگر از اندروید استودیو استفاده می کنید، خود اندروید استودیو به صورت خودکار جایی که جاوا نصب شده است را شناسایی می کند.

IDE های اندروید

بسیاری از فناوری های پیشرفته برای توسعه برنامه های کاربردی اندروید، و سایر تکنولوژی های آشنا از ابزارهای زیر استفاده می کنند:

اگر می خواهید نحوه نصب اندروید استودیو را یاد بگیرید می توانید از مقاله (آموزش نصب اندروید استودیو) استفاده کنید.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است