جزوه زبان اسمبلی دکتر همایون پور دانشگاه امیرکبیر به صورت PDF

 • یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
 • بازدید ۱۲,۰۰۹ نفر

تصویر assembling-language-programming-book-pdf_735 جزوه زبان اسمبلی دکتر همایون پور دانشگاه امیرکبیر به صورت PDF

جزوه زبان اسمبلی

در این بخش جزوه زبان اسمبلی دکتر همایون پور از دانشگاه امیر کبیر را برای دوستانی که قصد یادگیری برنامه نویسی به زبان اسمبلی را دارند آماده کرده ایم که به صورت دست نویس و در قالب 109 صفحه می باشد. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این کتاب را مشاهده کرده و در انتها آن را به رایگان دانلود کنید.

معرفی زبان اسمبلی

زبان اسمبلی (به انگلیسی: Assembly Language) جزو زبان های سطح پایین محسوب می شود و رابطه نزدیکی با معماری و ساختار پردازنده دارد و دستور العمل هایی که در این زبان وجود دارد مخصوص معماری آن پردازنده می باشد. کد هایی که توسط زبان اسمبلی نوشته می شوند توسط یک نرم افزار جانبی که اسمبلر نام دارد به زبان ماشین تبدیل می گردد. جزوه ایی که هم اکنون در اختیار شما قرار داده شده است، رونوشتی از جزوه آموزش زبان اسمبلی از کلاس های درس دکتر همایون پور می باشد.

در زبان برنامه نویسی اسمبلی برای نمایش هر دستور ماشین سطح پایین از آپ کد ها استفاده می شود. در بعضی از مواقع این آپ کدها به یک یا چند عملوند برای قسمتی از دستور العمل نیاز دارند و اکثر اسمبلر ها توانایی پذیرفتن لیبل‌ها و نمادهایی را به عنوان عملوند، به منظور مشخص کردن آدرس های حافظه و ثابت ها عددی را دارند. همچنین در ماکرو اسمبلر ها قابلیت درشت دستوری یا Macro instruction وجود دارد که به کمک آن می توان متن یک کد زبان اسمبلی با یک نام از پیش تعیین شده در خلال متن یک کد دیگر استفاده نمود.

 

باکس دانلود
شناسه:
۷۳۵
صفحات:
۱۰۹ صفحه
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۲۸.۲ مگابایت
کتاب های مرتبط
کتاب مرجع کامل جاوا

بازدید ۵۱۵۹ نفر
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۴ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  شیما دوشنبه , 27 آذر

  جزوه زبان اسمبلی دکتر همایون پور از دانشگاه امیر کبیر یکی از بهترین مرجع ها برای دوستانی است که قصد یادگیری برنامه نویسی به زبان اسمبلی را دارند

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  فرخ جمشیدی یکشنبه , 24 دی

  سلام لطفا فیلم آموزشی این کتابو هم تو سایت بزارین بهش احتیاج دارم ممنون.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  مجید لطفی چهارشنبه , 4 بهمن

  سلام یه سوال در مورد زبان اسمبلی می خواستم بپرسم مهمترین دستوراتی رو که تو زبان اسمبلی میشه ازشون استفاده کرد کدوما هستن ؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهچهارشنبه , 4 بهمن

   جزوه آموزشی برای آشنایی با دستورات زبان اسمبلی در لینک زیر قرلر داره که مطالعه و بررسی اون رو برای شما پینشهاد می کنم:
   آموزش دستورات زبان اسمبلی