مشخصات

زبان

سی شارپ

بانک اطلاعاتی

فایل ها

۶,۰۰۰ تـــــومان

سورس الگوریتم جستجوی دودویی به زبان سی شارپ

 • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
 • بازدید ۱,۵۴۴ نفر

binary search algorithm implementation in c sharp 8340 تصویر

سورس الگوریتم جستجوی دودویی به زبان سی شارپ

در این بخش سورس الگوریتم جستجوی دودویی به زبان سی شارپ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Visual Studio و زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه کارکرد پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه، یک TextBox شامل تعدادی عدد که با کاما از هم جدا شده اند به کاربر نمایش داده می شود و کاربر می تواند با وارد کرد عدد مورد نظر در فیلد کناری آن TextBox آن در بین اعداد جستجو کند. اگر عدد پیدا شود، اندیس آن و در غیر این صورت پیام پیدا نشد به کاربر نمایش داده می شود.

الگوریتم جستجوی دودویی

الگوریتم جستجوی دودویی (Binary Search) در هر گام از جستجو محدوده جستجو را به نصف کاهش می دهد. روش کار به این صورت است که ابتدا عنصر مورد نظر با عنصر خانه وسط مقایسه می شود، اگر با مقدار این خانه برابر بود (بهترین حالت) جستجو تمام می شود. اگر مقدار عنصر مورد نظر از مقدار عنصر خانه وسط بزرگتر بود، بخش بالایی به دو قسمت تقسیم می شود و جستجو در بخش بالایی آرایه ادامه می یابد. اما اگر مقدارش از مقدار عنصر خانه وسط کوچکتر بود، بخش پایینی به دو قسمت تقسیم می شود و جستجو در بخش پایینی آرایه ادامه پیدا می کند. این عملیات تا زمانی که همه عناصر آرایه بررسی شوند، یا عنصر مورد نظر پیدا شود، ادامه می یابد.

این پروژه برای افراد تازه کاری که تازه وارد مرحله نوشتن برنامه های GUI شده اند مناسب است. شما با مشاهده سورس کد این پروژه می توانید با نحوه کار با کنترل ها، هندل کردن رویدادها و غیره آشنا شده و مهارت برنامه نویسی خودتان را ارتقا دهید.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۸۳۴۰
زبان:
سی شارپ
قیمت:
۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۴ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  زینب یکشنبه , 7 دی

  سلام واقعا این برنامه ها اجرا میشه و به صورت گرافیکیه چون میخوام به استادم تحویلش بدم لطفا جوابمو بدین منون میشم

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهیکشنبه , 7 دی

   بله هیچ مشکلی نداره دقیقا تصویری که مشاهده میکنید رو در خروجی براتون نمایش نمی ده

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  زینب یکشنبه , 7 دی

  سلام خواستم بدونمواقعا برنامه اجرا میشن ؟؟و با ورژن چند ویژوال نوشته شده ممنون میشم سریع تر جوابم بدین

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهیکشنبه , 7 دی

   بله هیچ مشکلی نداره دقیقا تصویری که مشاهده میکنید رو در خروجی براتون نمایش نمی ده با تمام ورژن های ویژوال هم قابل اجرا گرفتن است