مشخصات

زبان

C

بانک اطلاعاتی

فایل ها

c

۲۸,۰۰۰ تـــــومان

سورس درخت جستجوی دودویی (BST) به زبان C

  • پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۶۰۰ نفر

تصویر binary-search-tree-in-c_7675 سورس درخت جستجوی دودویی (BST) به زبان C

سورس درخت جستجوی دودویی (BST) به زبان C

در این بخش سورس درخت جستجوی دودویی (BST) به زبان C را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار DevC++ با زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

BST یا همان Binary Search Tree یک درخت باینری با ترتیب متقارن است. منظور از ترتیب متقارن این است که هر گره شامل یک کلید است. کلید هر گره کوچکتر از کلید گره زیر درخت سمت راست و بزرگتر از کلید گره زیر درخت سمت چپ است. درخت جستجوی باینری با نام Sorted/Ordered Binary Tree نیز شناخته می شود. عملیاتی که می توان بر روی درخت جستجوی باینری انجام داد عبارت اند از:

  • Insert : افزودن یک گره جدید به درخت
  • Delete : حذف یک گره موجود از درخت
  • Search : جستجوی کلید یک گره در درخت
  • Traverse : به معنای پیماش گره های یک درخت است. یک درخت باینری را می توان در سه حالت per-order، in-order و post-order پیمایش کرد. برای درخت جستجوی باینری از پیمایش in-order استفاده می شود.

پروژه درخت جستجوی دو دویی (BST) بعد از اجرا شدن برنامه یک منوی شامل گزینه های ایجاد درخت (Create)، جستجو (Search)، پیمایش گره ها (Traverse) و خروج (Exit) به کاربر نمایش داده می شود و کاربر می تواند با استفاده از آن گزینه ها درخت جستجوی باینری را مدیریت کند.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۷۶۷۵
زبان:
C
فایل ها:
c
قیمت:
۲۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است