مفهوم استخراج کردن (Mining) – آموزش بلاک چین

  • پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید ۳۱۵ نفر

bitcoin mining 10772 تصویر

مفهوم استخراج کردن (Mining)

زمانی که باب یک درخواست خرید از لیزا ایجاد می کند، این درخواست فقط به لیزا ارسال نمی شود و در کل شبکه ای که باب به آن وصل است، پخش می شود. تصویری از شبکه باب:

bitcoin mining 10772 1 تصویر

پیام ارسال شده توسط باب، به کل گره ها (ماشین) متصل به شبکه ارسال می گردد. در تصویر فوق تعدادی از گره ها به عنوان استخراج کننده (Miner) علامت زده شده اند. این ها ماشین هایی هستند که نرم افزاری را به منظور استخراج پیام بیت کوین اجرا می کنند. در ادامه مفهوم استخراج کردن را توضیح می دهیم.

فرآیند استخراج کردن (Mining Process)

از آنجا که کل شبکه به صورت گسترده ای توزیع شده است، انتظار می رود که هر استخراج کننده یا ماینر در شبکه در هر بازه زمانی پیام های متعددی را از چندین ارسال کننده دریافت کند. کاری که ماینر انجام می دهد این است که این پیام ها را در یک بلوک واحد ترکیب می کند. مانند تصویر زیر:

bitcoin mining 10772 2 تصویر

بعد از آن که بلوک پیام ها شکل گرفت، ماینر با استفاده از تابع هش کننده که در بخش قبلی توضیح داده شد، یک هش بر روی بلوک ایجاد می کند. اکنون اگر شخص ثالثی بخواهد محتوای این بلوک را تغییر دهد، مقدار هش آن نامعتبر خواهد بود. همچنین هر پیام دارای مهر زمانی است که باعث می شود هیچ کس نتواند ترتیب زمانی آن را بدون تاثیر در هش بلوک تغییر دهد. بنابراین هیچ کس نمی تواند پیام ها را دستکاری کند.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است