حملات Mitigating در بیت کوین – آموزش بلاک چین

  • یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید ۵۰۲ نفر

تصویر bitcoin-mitigating-attacks_10807 حملات Mitigating در بیت کوین - آموزش بلاک چین

حملات Mitigating در بیت کوین

در این بخش از آموزش بلاک چین به بررسی سه نوع حمله احتمالی به سیستم مالی بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.

حلمه به روش Race Attack

در این روش حمله کننده می تواند یک پول را برای فروشندگان مختلف (و احتمالا با دو دستگاه مختلف) ارسال کند و از آنجا این تراکنش ها به صورت همزمان ارسال می شوند، امکان رد شدن تراکنش اول در شبکه وجود دارد. به این ترتیب اگر فروشنده کالا یا سرویس منتظر تایید تراکنش نباشد، ممکن است هیچ پولی دریافت نکند. برای جلوگیری از این نوع حمله، فروشنده باید قبل از تحویل کالا یا سرویس منتظر تایید شدن تراکنش مورد نظر بماند و بعدا با خیال راحت معامله را انجام دهد.

حمله به روش Finney Attack

در این روش حمله کننده از یک ماینر استفاده می کند به این ترتیب که فرد حمله کننده با تراکنش خودش یک بلوک استخراج می کند و آن را در شبکه منتشر نمی کند. حال او از همان بلوک در یک تراکنش دیگر استفاده می کند و سپس بلوک از پیش استخراج شده را در شبکه منتشر می کند. بدیهی است که تراکنش دوم توسط سایر ماینرها رد می شود اما این موضوع زمان بر است و اگر فروشنده منتظر تایید تراکنش نباشد، هیچ پولی دریافت نخواهد کرد.

حمله 51 درصد (The 51% Attack)

سناریو مربوط به این نوع حلمه به این صورت است که حمله کنند باید 51 درصد از قدرت پردازش شبکه را در اختیار داشته باشد. اگر کسی بتواند به این قدرت برسد، می تواند شبکه را کنترل کند و همواره چیزی که او می خواهد به عنوان نسخه صحیح اطلاعات تایید شود. این نوع حلمه در شبکه بیت کوین به دلیل هزینه زیاد تهیه ماینر ها و میزان قدرت پردازشی مورد نیاز، غیر ممکن است.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 3726
    مهدی ربانی دوشنبه , 26 اردیبهشت

    سپاس از آموزش خوبتون. تازه یه چیزایی فهمیدم ولی باید بازم مطالعه کنم.