حریم خصوصی در بلاک چین – آموزش بلاک چین

  • یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید ۴۷۳ نفر

تصویر blockchain-privacy_10806 حریم خصوصی در بلاک چین - آموزش بلاک چین

حریم خصوصی در بلاک چین

در این بخش از آموزش بلاک چین به بررسی چگونگی حفظ حریم خصوصی کابران در سیستم مالی بیت کوین پرداخته ایم. از آنجا که دفتر مربوط به ثبت کل تراکنش های بیت کوین به صورت عمومی است، موضوع حریم خصوصی اهمیت زیادی پیدا می کند. آیا کسی در جهان می تواند بداند که چه کسی به چه کسی پول پرداخت کرده است؟ سیستم بانکداری سنتی می تواند با محرمانه نگه داشتن سوابق پرداخت ها حریم خصوصی را حفظ کند.

در سیستم مالی بیت کوین (Bitcoin) حریم خصوصی با یک استراتژی متفاوت بدست می آید. توجه داشته باشید که ما گفتیم فرستنده بیت کوین باید بداند به چه کسی پول پرداخت می کند. بنابراین فرستنده کلید عمومی فروشنده را درخواست می کند. این کلید عمومی می تواند ناشناس باشد. به این معنا که به عنوان فروشنده برخی خدمات، وقتی شخصی از شما می پرسد که پرداخت را باید به کجا ارسال کند، شما به سادگی کلید عمومی خود را برای او ارسال می کنید و ارتباط شما با این کلید عمومی در هیچ دفتری ثبت نمی شود. بنابراین در سیستم بیت کوین فقط می توان فهمید که چقدر پول معامله و به کدام کلید عمومی ارسال می شود.

برای دستیابی به حریم خصوصی بهتر، می توانید برای هر معامله یک جفت کلید خصوصی/عمومی جدید ایجاد کنید تا امکان گروه بندی تراکنش های شما و شخص ثالث وجود نداشته باشد.

هر سیستمی که مبتنی بر اینترنت باشد، در برابر سوء استفاده آسیب پذیر است. در بخش بعد چند نوع حلمه احتمالی به سیستم بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است