حل کانفلیکت ها در بلک چین – آموزش بلاک چین

  • یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید ۵۰۷ نفر

تصویر blockchain-resolving-conflicts_10799 حل کانفلیکت ها در بلک چین - آموزش بلاک چین

حل کانفلیکت ها در بلاک چین

در این بخش از آموزش بلاک چین چگونگی حل کانفلیکت ها را بررسی کرده ایم. همانطور که در بخش های قبلی گفته شده، شبکه بیت کوین (Bitcoin) شامل چندین ماینر است و این امکان وجود دارد که دو ماینر مختلف به طور همزمان Proof-of-Work را حل کنند و بلوک خود را به عنوان آخرین بلوک در زنجیره اضافه کنند. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است:

تصویر blockchain-resolving-conflicts_10799_1 حل کانفلیکت ها در بلک چین - آموزش بلاک چین

حال همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید بعد از بلوک 103 دو شاخه ایجاد شده است و هر دو آن معتبر هستند. بنابراین بلوک بعدی استخراج شده می تواند به هر یک از آن ها اضافه شود. فرض کنید ماینر بلوک جدید را به بلوک 104-A اضافه کند، اکنون شاخه ای که شامل بلوک 104-A است، از نظر طول بلندتر از شاخه ای که شامل بلوک 104-B است، می شود. برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید:

تصویر blockchain-resolving-conflicts_10799_2 حل کانفلیکت ها در بلک چین - آموزش بلاک چین

در معماری بیت کوین، طولانی ترین شاخه همیشه برنده می شود و شاخه های کوتاه تر هرس می شوند. بنابراین در این مثال بلوک 104-B هرس خواهد شد. البته قبل از هرس شدن بلوک، اطلاعات موجود در آن به مجموعه تراکنش ها باز گردانده می شود تا دوباره استخراج و به بلوک های آینده اضافه شود. به این ترتیب کانفلیکت ها حل می شوند و تنها یک زنجیره واحد توسط سیستم حفظ می شود.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است