حل کانفلیکت ها در بلک چین – آموزش بلاک چین

  • یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید ۲۰۳ نفر

blockchain resolving conflicts 10799 تصویر

حل کانفلیکت ها در بلاک چین

در این بخش از آموزش بلاک چین چگونگی حل کانفلیکت ها را بررسی کرده ایم. همانطور که در بخش های قبلی گفته شده، شبکه بیت کوین (Bitcoin) شامل چندین ماینر است و این امکان وجود دارد که دو ماینر مختلف به طور همزمان Proof-of-Work را حل کنند و بلوک خود را به عنوان آخرین بلوک در زنجیره اضافه کنند. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است:

blockchain resolving conflicts 10799 1 تصویر

حال همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید بعد از بلوک ۱۰۳ دو شاخه ایجاد شده است و هر دو آن معتبر هستند. بنابراین بلوک بعدی استخراج شده می تواند به هر یک از آن ها اضافه شود. فرض کنید ماینر بلوک جدید را به بلوک ۱۰۴-A اضافه کند، اکنون شاخه ای که شامل بلوک ۱۰۴-A است، از نظر طول بلندتر از شاخه ای که شامل بلوک ۱۰۴-B است، می شود. برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید:

blockchain resolving conflicts 10799 2 تصویر

در معماری بیت کوین، طولانی ترین شاخه همیشه برنده می شود و شاخه های کوتاه تر هرس می شوند. بنابراین در این مثال بلوک ۱۰۴-B هرس خواهد شد. البته قبل از هرس شدن بلوک، اطلاعات موجود در آن به مجموعه تراکنش ها باز گردانده می شود تا دوباره استخراج و به بلوک های آینده اضافه شود. به این ترتیب کانفلیکت ها حل می شوند و تنها یک زنجیره واحد توسط سیستم حفظ می شود.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است