کتاب آموزش زبان برنامه نویسی اسکالا به صورت PDF فارسی

کتاب آموزش زبان برنامه نویسی اسکالا به صورت PDF فارسی

آموزش زبان برنامه نویسی اسکالا

در این بخش کتاب آموزش زبان برنامه نویسی اسکالا را به زبان فارسی برای علاقمندان به یاد گیری برنامه نویسی آماده کردیم که در ۵۱ صفحه و به صورت فایل PDF ارائه شده است. در ادامه به معرفی زبان برنامه نوبسی Scala پرداخته و توضیحاتی از این کتاب آموزشی ارائه شده و لینک دانلود به صورت رایگان قرار داده شده است.

معرفی زبان اسکالا (Scala)

اسکالا (Scala) یک زبان برنامه نویسی تابعی می باشد که امکانات برنامه نویسی شی گرایی را نیز در آن وجود دارد. این زبان در سال ۲۰۰۱ توسط Martin Odersky طراحی شد و در سال ۲۰۰۳ به صورت عمومی منتشر شد. نام این زبان برنامه نویسی از دو واژه Scalable و Language گرفته شده است که به معنی زبان مقیاس پذیر می باشد. در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی موجود، اسکالا کد های کوتاه تری دارد. زبان برنامه نویسی اسکالا جزء زبان های multi-paradigm محسوب می شود زیرا هم از قابلیت object-oriented پشتیبانی می کند و هم از قابلیت functional programming را فراهم می سازد. این زبان بیشتر در زمینه های بیگ دیتا یا داده های عظیم (BIG DATA) و همچنین وب سرویس های با امکانات فراوان مورد استفاده قرار می گیرد.

بایت کد های جاوا در اسکالا

از آن جا که کد های نوشته شده به زبان برنامه نویسی اسکالا به بایت کد های زبان برنامه نویسی جاوا تبدیل می شوند، پس به راحتی می توانید هنگام برنامه نویسی به زبان اسکالا از کتابخانه ای زبان جاوا نیز استفاده کنید و این یعنی ترکیب شدن قدرت دو زبان جاوا و اسکالا. به منظور یاد گیری زبان برنامه نویسی Scala منابع و روش های گوناگونی موجود می باشد اما ما در این بخش روشی را که مبتنی بر مثال است را برای شما قرار داده ایم. شما با مطالعه این کتاب آموزشی برنامه نویسی مفید و پر استفاده با ویژگی ها و خصوصیات این زبان آشنا خواهید شد و در صورتی که علاقه داشته باشید می توانید بعداً به صورت جدی تر آن را ادامه دهید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    جلیل قادری پنج شنبه , ۱۰ اسفند

    سلام علاوه بر این کتاب آموزشی آیا برنامه ساده ای دارید که به زبان اسکالا نوشته شده باشه می خوام ببینم به چه صورتی نوشته میشه ؟

  2. تصویر آواتار کاربر 0
    پروین صمدیان چهارشنبه , ۲۲ فروردین

    سلام نیاز به نرم افزار اسکالا دارم می تونم اونو از این سایت تهیه کنم. مجکرم

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل