مشخصات

زبان

C++

بانک اطلاعاتی

-

فایل ها

cpp

توضیحات

محیط برنامه نویسی: نرم افزار DevCpp

۱۱,۰۰۰ تـــــومان

سورس جا به جایی دایره با OpenGL به زبان C++

  • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
  • بازدید ۳,۰۷۰ نفر

تصویر circle-with-opengl_2101 سورس جا به جایی دایره با OpenGL به زبان C++

سورس جا به جایی دایره با OpenGL

در این بخش سورس جا به جایی دایره با OpenGL را برای شما آماده کرده ایم که به زبان سی پلاس پلاس در محیط  نرم افزار DevCpp ایجاد شده است. در ادامه می توانید توضیحات مربوط به پروژه را مشاهده کنید. همچنین فیلم و تصاویری از قسمت های مختلف پروژه نیز در انتها این بخش قرار داده ایم.

OpenGL چیست

OpenGL مخفف شده عبارت “Open source Graphic Library” به معنای کتابخانه گرافیکی متن باز می باشد و یک رابط برنامه نویسی نرم افزار چند سکویی به منظور رندرینگ دو بعدی و سه بعدی است. OpenGL محصولی پر استفاده و موفق از شرکت Silicon Graphic می باشد که به منظور شبیه سازی کارهای گرافیکی در سیستم های ویندوزی توسعه یافته است. از OpenGL برای ساخت بازی ها، نرم افزار های دو بعدی و سه بعدی و غیره استفاده می شود.

توضیحات پروژه

در این پروژه که به زبان C++ در نرم افزار DevC++ نسخه نوشته شده است، بعد از اجرا شدن، نرم افزار یک دایره بر روی صفحه نمایش رسم می کند و منتظر کاربر می ماند تا دکمه ای را فشار دهد. هنگامی که دکمه ای فشرده می شود، نرم افزار ورودی را بررسی می کند. اگر دکمه فلش سمت راست فشرده شود، نرم افزار دایره را به سمت راست حرکت می دهد و اگر دکمه فشرده شده، فلش سمت چپ باشد آن را به سمت چپ جا به جا می کند. برای درک بهتر عملکرد پروژه می توانید تصاویر و فیلمی که در انتهای این بخش قرار داده شده است را مشاهده کنید.

شما با مشاهده سورس کد این پروژه می توانید با چگونگی رسم دایره، تغییر رنگ قلم، تغییر مقیاس بوم و تشخیص کلیدهای کیبورد، جا به جایی اشیاء غیره در OpenGL آشنا شوید.

قست های از کد پروژه (فایل main.cpp)

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۲۱۰۱
زبان:
C++
دیتابیس:
-
فایل ها:
cpp
توضیحات:
محیط برنامه نویسی: نرم افزار DevCpp
قیمت:
۱۱,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است