سورس پیدا کردن کوتاه ترین مسیر بین شهرها با الگوریتم دایجسترا به زبان C++

 • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
 • بازدید ۸۹۷ نفر

cpp program to find shortest path between two city using dijkstra algorithm 8173 تصویر

سورس پیدا کردن کوتاه ترین مسیر بین شهرها با الگوریتم دایجسترا به زبان C++

در این بخش سورس پیدا کردن کوتاه ترین مسیر بین شهرها با الگوریتم دایجسترا به زبان C++ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Code::Blocks و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه یک منوی ۵ گزینه ای شامل موارد زیر به کاربر نمایش داده می شود.

 • Find Shortest Path
 • Nearest & Farthest City
 • Contiguous City
 • About
 • Exit

گزینه اول به منظور پیدا کردن کوتاه ترین مسیر بین دو شهر وارد شده استفاده می شود. گزینه دوم برای پیدا کردن نزدیک ترین و دورترین شهر به یک شهر وارد شده استفاده می شود. گزینه سوم شهرهای مجاور یک شهر وارد شده را نمایش می دهد. گزینه چهارم راهنمای برنامه را نمایش می دهد. گزینه آخر هم برای خروج از برنامه استفاده می شود.

این برنامه کوتاه ترین مسیر بین کل شهرهای مراکز استان ایران را با استفاده از الگوریتم دایجسترا مشخص می کند. به طوری که اگر شما فرضا  بخواهید از  تهران به بوشهر مسافرت کنید با استفاده  این برنامه قادر خواهید بود کوتاه ترین مسیر را بدانید به طوری که برنامه معین می کند شما برای رفتن به شیراز ابتدا می بایست به قم سپس اصفهان و بعد به شیراز مراجعت کنید. کد این برنامه طبق جدول فواصل بین مراکز استان های ایران تنظیم شده است.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
باکس دانلود
شناسه:
۸۱۷۳
زبان:
C++
فایل ها:
cpp
قیمت:
۱۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  Mahdi چهارشنبه , ۲۳ مهر

  سلام خسته نباشید من با ++dev - c این برنامه را نوشتم اما جمله setConsoleCursorposition را برای من میزنه تعریف نشده لطفا راهنمایی ام کنید که چطور می تونم تعریفش کنم