آموزش درس پایگاه داده‌ ها به صورت تصویری

آموزش درس پایگاه داده‌ ها به صورت تصویری

آموزش درس پایگاه داده‌ ها

در این بخش فیلم آموزش درس پایگاه داده‌ ها را به زبان فارسی در قالب ۸٫۵ ساعت و در ۶ قسمت آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد مبحث پایگاه داده ها و پیش نمایش قسمت های از آموزش پایگاه داده ها را به صورت آنلاین مشاهده و در صورت نیاز به رایگان آنها را دانلود کنید.

تعریف پایگاه داده‌ ها

در واقع به مجموعه ای از اطلاعات با ساختار منظم و مرتبط با یکدیگر پایگاه داده ها یا همان Database گفته می شود که این اطلاعات اکثرا به صورتی در دستگاه ها ذخیره می شوند که قابل دسترسی باشند. از آن جایی که مفهوم داده در سیستم های کامپیوتری اهمیت بالایی دارد، در اغلب برنامه های کاربردی از نرم افزار های مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. امروزه بیشتر کار هایی که در فضای مجازی انجام می دهیم (همچون خرید محصولات از فروشگاه ها، رزرواسیون بلیط، امانت کتاب از کتابخانه ها، ثبت نام مراکز آموزشی و …) هر کدام به طریقی با پایگاه داده در ارتباط می باشند. بانک اطلاعاتی SQL Server ، بانک اطلاعاتی اوراکل و بانک اطلاعاتی MySql نمونه ای از پایگاه داده های استفاده شده می باشد.

درس پایگاه داده ها

در رشته کامپیوتر به ویژه گرایش نرم افزار، درس پایگاه داده ها یکی از مهم ترین دروس ها می باشد که دانشجویان این رشته باید در دوره کارشناسی آن را پاس کنند. دانشجویان بعد از گذراندن این درس با مفاهیم و معماری چند سطحی سیستم پایگاه داده، نقش DBMS و مدل های داده به خصوص مدل رابطه ای آشنا می شوند و همچنین چگونگی رسم نمودار ER، نرمال سازی پایگاه داده آموزش داده می شوند.

سرفصل های دوره آموزش درس پایگاه داده ها

قسمت اول:

 • تعاریف اولیه و نمودار EER

قسمت دوم:

 • سیستم مدیریت پایگاه داده ها (DBMS)

قسمت سوم:

 • ساختار داده ای – مدل رابطه ای

قسمت چهارم:

 • جبر رابطه ای

قسمت پنجم:

 • وابستگی تابعی

قسمت ششم:

 • نرمال سازی

قسمت هفتم:

 • کار با SQL Server

پیش نمایش بخش های از آموزش پایگاه داده ها

پیش نمایش قسمت اول (26 دقیقه و 3 ثانیه - 34.3 مگابایت)لینک دانلود

پیش نمایش قسمت دوم (32 دقیقه و 24 ثانیه - 64.4 مگابایت)لینک دانلود

پیش نمایش قسمت سوم (14 دقیقه و 54 ثانیه - 22.6 مگابایت)لینک دانلود

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل