سورس رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با الگوریتم DES به زبان C

  • دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۸۵۰ نفر

des encryption and decryption in c 7959 تصویر

سورس رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با الگوریتم DES به زبان C

در این بخش سورس رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با الگوریتم DES به زبان C را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار DevC++ با زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه یک متن ساده از کاربر گرفته می شود و سپس برنامه متن وارد شده را با استفاده از الگوریتم DES رمزگذاری می کند و در نهایت دوباره آن را رمزگشایی کرده و در خروجی چاپ می کند.

DES مخفف شده عبارت Data Encryption Standard به معنای استاندارد رمزنگاری اطلاعات است که در سال ۱۹۷۷ میلادی توسط دفتر ملی استانداردها در آمریکا که امروز مؤسسه ملی استانداردها و تکنولوژی (NIST) خوانده می شود، تحت عنوان استاندارد فدرال پردازش اطلاعات ۴۶ (FIP PUB46) پذیرفته شد. رمزنگاری فرآیندی است که طی آن اطلاعات مهم و حساس با استفاده از یک یا ترکیب چند الگوریتم به شکل دیگر و غیرقابل فهمیدن تبدیل می شوند. معمولا برای رمزگذاری داده از یک کلید استفاده می شود تا بتوان آن را دوباره رمزگشایی کرد. همانطور که احتمالا می دانید، رمزگذاری داده ها کار ساده ای نیست که هر کسی بتواند برای خودش یک الگوریتم رمزگذاری ایجاد کند. بنابراین بهتر است به منظور حفظ امنیت داده ها از الگوریتم هایی که توسط مختصصان این زمینه ایجاد شده اند استفاده شود.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۷۹۵۹
زبان:
C
فایل ها:
c
قیمت:
۱۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است