آموزش نصب الکترون (Electron) – آموزش Electron

 • دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷
 • بازدید ۱,۷۱۸ نفر

electron installation 5749 تصویر

آموزش نصب الکترون (Electron)

برای آن که بتوانید از الکترون استفاده کنید، باید ابتدا Node.js و سیستم مدیریت بسته npm را بر روی سیستم خود نصب کنید. برای فهمیدن این که آیا Node.js قبلا در سیستم شما نصب شده است یا خیر، دستور node –v را در CMD (یا Terminal) وارد کنید. اگر نود جی اس نصب شده باشد، نسخه آن را به شما نشان می دهد.

اگر Node.js نصب نشده باشد، به سایت رسمی Node.js بروید و فایل نصبی آن را متناسب با سیستم خود دانلود و نصب کنید. بعد از نصب کردن Nodejs نیاز نیست تا npm را نصب کنید، زیرا به صورت خودکار به همراه نود جی اس نصب می شود. برای بررسی نصب بودن npm نیز می توانید از دستور npm –v که در صورت نصب بود نسخه آن را نمایش می دهد، استفاده کنید.

هر زمان که با استفاده از npm یک پروژه جدید ایجاد می کنیم، یک فایل package.json نیز به صورت خودکار ایجاد می شود که شامل اطلاعات مربوط به پروژه مثل نام، نسخه و غیره است.

ایجاد پروژه در الکترون

برای ایجاد اولین پروژه خود با استفاده از الکترون مراحل زیر را دنبال کنید:

 • CMD یا ترمینال را باز کرده و یک دایرکتوری جدید با نام hello-world ایجاد کنید. سپس با استفاده از دستور cd به این دایرکتوری بروید.
 • حال با استفاده از دستور زیر فایل json مربوط به پروژه hello-world را ایجاد کنید.

بعد از اجرا شدن دستور فوق اطلاعات زیر از شما درخواست می شود.

electron installation 5749 1 تصویر

برای همه درخواست ها فقط enter بزنید تا مقادیر پیش فرض تنظیم شوند. برای فیلد author name می توانید نام خود را بنویسد. حال یک دایرکتوری جدید ایجاد کرده و با استفاده از دستور cd به آن بروید. سپس با دستور زیر الکترون را نصب کنید (گزینه –g الکترون را به صورت global نصب می کند.

بعد از اجرا شدن دستور فوق برای بررسی نصب شدن یا نشدن الکترون می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

خروحی دستور فوق:

تا اینجای کار ما الکترون را بر روی سیستم خود نصب کردیم. در ادامه اولین پروژه خود را با استفاده از کتابخانه الکترون ایجاد می کنیم.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  حسین چهارشنبه , ۱۰ مهر

  سلام به تازگی یک مشکل امنیتی برای این فریم ورک گذارش شده (Electron Remote Code Execution Vulnerability - CVE-2018-1000006). میخواستم بدونم راه حلی برای این مشکل وجود داره یا خیر.

  • تصویر آواتار کاربر 124
   AmRoچهارشنبه , ۱۰ مهر

   سلام...این مشکل فقط برای نسخه های ویندوزی وجود داره و این آسیب پذیری نسخه های لینوکس و مک رو تهدید نمیکنه. برای رفع این ایراد هم بهتره جدیدترین نسخه منتشر شده از الکترون رو نصب کنید. مثالی از آسیب پذیری CVE-2018-1000006