مشخصات

زبان

C++

بانک اطلاعاتی

فایل ها

cpp

۱۱,۰۰۰ تـــــومان

سورس مسئله کوله پشتی به زبان C++

  • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۳۷۴ نفر

knapsack problem in cpp 8193 تصویر

سورس مسئله کوله پشتی به زبان C++

در این بخش سورس مسئله کوله پشتی به زبان C++ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Code::Blocks و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه، ابتدا ظرفیت کوله پشتی، تعداد اقلام موجود و سپس ارزش و  وزن هر یک از اقلام از ورودی گرفته می شود. بعد از آن برنامه با استفاده از روش حریصانه اولویت برداشتن اقلام و مجموع ارزش قابل جا دادن در کوله پشتی را محاسبه کرده و در خروجی چاپ می کند.

مسئله کوله پشتی (Knapsack یا Rucksack)، مسئله ای برای بهینه سازی ترکیبیاتی است. فرض کنید مجموعه ای از اشیا، که هر کدام داری وزن و ارزش خاصی هستند در اختیار دارید. به هر شی تعدادی را تخصیص دهید به طوری که وزن اشیا انتخاب شده کوچکتر یا مساوی حدی از پیش تعیین شده، و ارزش آنها بیشینه شود. علت نامگذاری این مسئله، جهانگردی است که کوله پشتی ای با اندازه ی محدود دارد و باید آن را با مفیدترین صورت ممکن از اشیا پر کند.

معمولا در تخصیص منابع با محدودیت های مالی، با این مسئله روبرو هستیم. همچنین مسائلی از این قبیل در ترکیبیات، نظریه پیچیدگی محاسباتی، رمزنگاری و ریاضیات کاربردی به چشم می خورد.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۸۱۹۳
زبان:
C++
فایل ها:
cpp
قیمت:
۱۱,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است