سورس الگوریتم کراسکال به زبان C++

 • یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
 • بازدید ۱,۲۵۶ نفر

kruskal algorithm in cpp 8185 تصویر

سورس الگوریتم کراسکال به زبان C++

در این بخش سورس الگوریتم کراسکال به زبان C++ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Code::Blocks و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و هچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

کراسکال (Kruskal) الگوریتمی است که به منظور پیدا کردن یک زیرگراف فراگیر همبند با وزن کمتر در یک گراف وزن دار و همچنین برای پیدا کردن کوچکترین درخت فراگیر در یک گراف وزن دار مورد استفاده قرار می گیرد. این الگوریتم از رویکرد حریصانه استفاده می کند و با گراف به صورت یک جنگل برخورد می کند که هر گره یک درخت منفرد در نظر گرفته می شود. در این جنگل یک درخت (گره) فقط زمانی می تواند به درخت دیگر وصل شود که مشخصات MST یا همان درخت پوشای کمینه را نقض نکند و در بین گزینه های موجود کمترین هزینه را داشته باشد.

بعد از اجرای پروژه ابتدا اندازه ماتریس و سپس مقدار خانه های آن به عنوان ورودی از کاربر گرفته می شوند و سپس برنامه کمترین وزن بین گره ها را پیدا کرده و نتیجه را در صفحه نمایش می دهد.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۸۱۸۵
زبان:
C++
فایل ها:
cpp
قیمت:
۱۱,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  زینب یکشنبه , 7 دی

  سلام میخواستم بدونم واقعا این برنامه اجرا میشه چون میخ ام بفرستم برا استادم و میخوام مطمئن بشم و همین طور میشه بگین با ورژن چند ویژوال نوشتین چون من 2012 دارمممنون میشم جوابمو بدین مرسی

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهیکشنبه , 7 دی

   بله هیچ مشکلی نداره دقیقا تصویری که مشاهده میکنید رو در خروجی براتون نمایش نمی ده بله با ویژوال استودیو 2012 هم قابل اجرا است