جزوه آموزش زبان برنامه نویسی C به صورت PDF فارسی

language programming c jozve pdf 729 جزوه آموزش زبان برنامه نویسی C به صورت PDF فارسی

جزوه آموزش زبان برنامه نویسی C

در این بخش جزوه آموزش زبان برنامه نویسی C را که توسط دکتر کریم پور و به زبان فارسی نوشته شده است را آماده کرده ایم که در ۶۱ صفحه و به صورت فایل PDF ارائه شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این جزوه و زبان برنامه نوسی C مشاهده کرده و در انتهای این بخش لینک دانلود این جزوه آموزشی، قرار داده شده است.

معرفی زبان C

زبان برنامه نویسی C یکی از زبان های پرطرفدار در میان برنامه نویسان می باشد که برای شروع کار برنامه نویسی بسیار مناسب می باشد. سی یک زبان همه منظوره و سطح میانی است و از ویژگی های مهم آن می توان به قابل حمل بودن و کلمات کلیدی بسیار کم نسبت به سایر زبان ها اشاره کرد. در این زبان هر برنامه ایی که بخواهد نوشته شود باید یک تابع به نام main داشته باشد و به همین دلیل آن را زبان تابعی نیز می گویند. در نسخه بهبود یافته زبان C یعنی زبان سی پلاس پلاس ویژگی های شی گرایی نیز به آن اضافه شده است که قدرت آن را چندین برابر می کند. امروزه از این زبان بیشتر برای تولید نرم افزار های سیستمی همچون سیستم عامل ها، سیستم های تجاری و هوش مصنوعی استفاده می شود به گونه ایی که تا به امروز در صدر جدول محبوب ترین زبان برنامه نویسی قرار گرفته است.

تاریخچه زبان C

مارتین ریچاردز در سال ۱۹۶۷ در دانشگاه کمبریج زبان BCPL را برای ساخت برنامه های سیستم عامل و کامپایلر اختراع کرد سپس کن تامپسون در سال ۱۹۷۰ زبان B را بر پایه ویژگی های زبان BCPL طراحی کرد و از این زبان برای ساخت اولین ورژن سیستم عامل یونیکس استفاده کرد. بعد از زبان B زبان برنامه نویسی C در سال ۱۹۷۲ توسط دنیس ریچی از روی زبان های B و BCPL در آزمایشگاه بل ساخته شد. او امکانات جدیدی مانند امکان نظارت بر نوع داده ها را به زبان سی افزود و از آن به منظور ساخت سیستم عامل یونیکس استفاده کرد. زبان سی به سرعت گسترش یافت و در سال ۱۹۷۸ کتاب “The C Programming Language” توسط برایان کرنیگان و ریچی منتشر شد.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    آرش اکبری چهارشنبه , ۲۷ دی

    سلام جزوه آموزشی بقیه کتاب هارو هم دارین که به این صورت باشه البته درس هایی رو که مربوط به کنکور هستنو میگم.

  2. تصویر آواتار کاربر 0
    علی حمیدی جمعه , ۶ بهمن

    سلام من یه برنامه در مورد توابع بازگشتی می خواستم. برنامه ای که با استفاده از توابع بازگشتی فاکتوریل 1 تا n را بدست بیاره ؟

مشاهده لیست کامل