کتاب آموزش LINQ به صورت PDF فارسی

  • دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بازدید ۳,۱۶۱ نفر

تصویر linq-learning-book-pdf_1007-1 کتاب آموزش LINQ به صورت PDF فارسی

کتاب آموزش LINQ

در این بخش برای علاقه مندان یه یادگیری مباحث برنامه نویسی کتاب آموزش LINQ آماده کرده ایم که توسط اوژن استوار در 31 صفحه نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات و لینک دانلود مربوط به این کتاب آموزشی مفید و کاربردی را مشاهده کنید.

معرفی کتاب آموزش LINQ

این کتاب آموزشی که به زبان فارسی می باشد، تمامی مباحث و مفاهیم مربوط به LINQ را آموزش داده است که با مطالعه آن می توانید به این تکنولوژی مفید و پر کاربرد مسلط شوید. تمامی تمرین ها و فایل های آموزش به همراه کتاب قابل دانلود می باشند. در حال حاضر LINQ شمال چندین نوع تکنولوژی مرتبط با LINQ می باشد که یکی از آن ها LINQ to Object نام دارد و در این کتاب به آموزش آن پرداخته می شود. LINQ to SQL و LINQ to XML دو نوع دیگر از تکنولوژی LINQ می باشند که برای راحت تر کردن پرس جو ها در دیتابیس SQL Server  و فایل های XML بوجود آمده اند. یک نوع دیگر از این تکتولوژی LINQ to SQL نام دارد که با هدف آسان تر نمودن کار پرس و جو دیتابیس ها SQL Server ارائه شده است.

LINQ چیست

LINQ که مخفف شده عبارت “Language Integrated Query” می باشد، زبانی ویژه برای کار با هر مجموعه داده ایی همچون دیتابیس، آرایه ها، XML و … است. LINQ شباهت زیادی به زبان SQL دارد و با استفاده از زبان های C# و VB.NET می توان آن را پیاده سازی کرد. هدف اصلی که از طراحی و ساخت این زبان دنبال می شود این است که یک زبان واحد برای کار با انواع مجموعه ها وجود داشته باشد. LINQ بسیار انعطاف پذیر بوده و توانایی دیباگ شدن به شکل runtime را دارا می باشد. LINQ بعد از نسخه 3.0 به بعد به فریم ورک دات نت اضافه شده است.

بخش های کتاب آموزش LINQ :

  • بخش اول: LINQ چیست؟
  • بخش دوم: LINQ to Object
  • بخش سوم: LINQ to SQL
  • بخش چهارم: LINQ to XML
 

باکس دانلود
شناسه:
۱۰۰۷
صفحات:
۳۱ صفحه
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۲.۶۸ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است