مشخصات

زبان

C++

بانک اطلاعاتی

فایل ها

cpp

۱۱,۰۰۰ تـــــومان

سورس مسئله n وزیر به زبان C++

  • شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۵۴۰ نفر

n queens puzzle in cpp 8195 تصویر

سورس مسئله n وزیر به زبان C++

در این بخش سورس مسئله n وزیر به زبان C++ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط برنامه نویسی Code::Blocks و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه تعداد وزیر ها از کاربر گرفته می شود و سپس برنامه حالت های ممکن برای قرار گیری آن تعداد وزیر را محاسبه کرده و در خروجی نمایش می دهد. در بازی شطرنج مهره وزیر می تواند در جهات عمودی، افقی و مورب به تعدا دلخواه و ممکن حرکت کند. از این رو قدرتمندترین مهره این بازی محسوب می شود و شطرنج بازها بیشتر از این مهره برای مات کردن و بردن بازی استفاده می کنند.

در این پروژه به منظور حل مسئله n وزیر از الگوریتم عقبگرد استفاده شده است. مسئله چند وزیر یک معمای شطرنجی و ریاضیاتی است که بر اساس آن باید n وزیر شطرنج در یک صفحه n×n شطرنج به‌گونه‌ای قرار داده شوند که هیچ‌ یک زیر ضرب دیگری نباشند. با توجه به اینکه وزیر به‌صورت افقی، عمودی و اُریب حرکت می‌کند، باید هر وزیر را در طول، عرض و قطر متفاوتی قرار داد. مسئله n وزیر، نسخه توسعه یافته مسئله معروف ۸ وزیر است که می توان آن را با هر تعداد وزیر (حداقل ۴) اجرا و حالت های ممکن را مشاهده کرد.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۸۱۹۵
زبان:
C++
فایل ها:
cpp
قیمت:
۱۱,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است