کتاب مقدمه ای بر OpenGL در زبان سی پلاس پلاس به صورت PDF

 • چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
 • بازدید ۴,۴۱۲ نفر

تصویر opengl-in-cpp-programming-book-pdf_818 کتاب مقدمه ای بر OpenGL در زبان سی پلاس پلاس به صورت PDF

کتاب مقدمه ای بر OpenGL در زبان سی پلاس پلاس

در این بخش کتاب مقدمه ای بر OpenGL در زبان سی پلاس پلاس را برای علاقه مندان به یاد گیری این مبحث آماده کرده ایم که توسط بهرام بیگی و در 37 صفحه نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این کتاب و OpenGL مشاهده کنید. همچنین لینک دانلود کتاب آموزشی نیز در انتهای این بخش قرار داده شده است.

کتابخانه OpenGL

اوپن جی ال (به انگلیسی: OpenGL) که مخفف شده عبارت Open Graphic Library می باشد، یک زبان برنامه نویسی مستقل مانند زبان برنامه نویسی C و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نیست بلکه یک رابط برنامه نویسی نرم افزاری چند سکویی به منظور نمایان سازی دو بعدی و سه بعدی می باشد که در کار های گرافیکی می توانیم از آن ها استفاده کنیم. هنگامی ما برنامه ایی را می نویسم و می گوییم که این برنامه اوپن جی ال است، منظورمان این است که در این برنامه از توابع و API های OpenGL استفاده شده است و در عمل اصلا چیزی به اسم برنامه اوپن جی ال وجود ندارد.

امکاناتی که در OpenGL قرار داده شده است شبیه Direct3D می باشد منتها API سطح پایین آن باعث می شود تا کنترل بهتری بر عناصر ایجاد صحنه های سه بعدی داشته باشد. برای شتاب دهندگی سخت افزاری در OpenGL دو مدل پشتیبانی وجود دارد که یکی installing client driver) ICDs) که به نوردهی ایجاد تغییر و رستر کردن شتاب می دهد و دیگری mini client server) MCs) که از رستر کردن پشتیبانی می کند.

معرفی کتاب

شما با مطالعه این کتاب آموزشی با مفاهیم و نکات اولیه کتابخانه OpenGL آشنا خواهید شد و می توانید در برنامه های خود که با سی پلاس پلاس نوشته اید از دستورات گرافیکی پیشرفته استفاده کرده و برنامه های با گرافیک بالا و امکانات بی نظیر به کار ببرید.

 

باکس دانلود
شناسه:
۸۱۸
صفحات:
۳۰ صفحه
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۵۸۹ کیلوبایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  سیروس شنبه , 2 دی

  ایا میشه با OpenGL بازی سازی هم کرد؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهشنبه , 2 دی

   بله یکی از کاربرد های اپن جی ال در بازی سازی است.