معرفی OpenGL – آموزش OpenGL

  • یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
  • بازدید ۲,۷۸۷ نفر

تصویر opengl-introduction_2701 معرفی OpenGL - آموزش OpenGL

معرفی OpenGL

کدنویسی گرافیکی و ایجاد قسمت های مختلف برنامه گرافیکی بسیار سرگرم کننده و منحصر به فرد است و به شما کمک می کند تا به درک خوبی از برنامه نویسی گرافیکی برسید. با این حال، چند مورد وجود دارد که باید قبل از شروع به آن ها توجه کنید.

پیش نیازها

OpenGL یک پلتفرم مستقل نیست و به عنوان یک API گرافیکی شناخته می شود، بنابراین برای استفاده از API، نیاز به یک زبان برنامه نویسی داریم که در این آموزش از زبان برنامه نویسی C++ استفاده می شود. از این رو هر چقدر با زبان C++ آشنا باشید، یادگیری مفاهیم این آموزش برای شما راحت تر خواهد بود. در صورت لزوم مفاهیم پیشرفته C++ را که در برخی مثال ها استفاده می کنیم را توضیح می دهیم. اگر تجربه زیادی در C++ ندارید، توصیه می کنیم آموزش زبان برنامه نویسی C++ را دنبال کنید.

در این آموزش به جز C++، از برخی مفاهیم ریاضی (مانند جبر خطی، هندسه و مثلثات) نیز استفاده خواهیم کرد و سعی می کنیم تا تمام مفاهیم مورد نیاز ریاضی را توضیح دهیم. با این حال، توضیحات ما ممکن است در برخی موارد ناقص باشد، زیرا ما ریاضیدان نیستیم. تقریبا تمام مباحث ریاضی گفته شده در این آموزش را می توان با یک دانش پایه ریاضی درک کرد.

ساختار

این آموزش OpenGL به چندین موضوع عمومی تقسیم شده است. هر موضوع شامل چندین بخش است که هر کدام مفاهیم مختلف را با جزئیات زیادی توضیح کی دهند.  موضوعات به صورت خطی آموزش داده می شوند و از منوی سمت راست سایت قابل دسترسی هستند.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است