سفارش پروژه

آموزش OpenGL

مباحث پایه OpenGL

روشنایی در OpenGL

بارگذاری مدل در OpenGL

مباحث پیشرفته OpenGL

روشنایی پیشرفته در OpenGL

رندر مبتنی بر فیزیکی در OpenGL

مثال های کاربردی OpenGL

آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL

  • چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
  • بازدید ۳۴۳ نفر

opengl tutorial 2684 آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL

آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL

OpenGL مخفف شده عبارت “Open source Graphic Library” به معنای کتابخانه گرافیکی متن باز می باشد و یک رابط برنامه نویسی نرم افزار چند سکویی به منظور رندرینگ دو بعدی و سه بعدی است. OpenGL محصولی پر استفاده و موفق از شرکت Silicon Graphic می باشد که به منظور شبیه سازی کارهای گرافیکی در سیستم های ویندوزی توسعه یافته است. از OpenGL برای ساخت بازی ها، نرم افزار های دو بعدی و سه بعدی و غیره استفاده می شود. در این آموزش ما به آموزش OpenGL مدرن به صورت عملی و کاربردی خواهیم پرداخت.

در مورد آموزش

در سراسر اینترنت هزاران اسناد و منابع برای یادگیری OpenGL وجود دارد، با این حال، بیشتر آن ها OpenGL را به شکل سریع و گذرا آموزش می دهند، مستندات مناسبی ندارند و در برخی موارد به صورت ناقص آموزش می دهند. بنابر موارد ذکر شده، هدف ما ارائه یک آموزش جامع و کاربردی برای OpenGL می باشد که کاربران با استفاده از آن بتوانند به بازار کار وارد شوند.

این آموزش برای کسانی که تا به حال، تجربه برنامه نویسی گرافیک را نداشته اند و همچنین افرادی که در این زمینه تجربه ای کسب کرده اند، مناسب است. در این آموزش مفاهیم عملی مورد عملی نیز مورد بحث قرار می گیرند که با استفاده از آن ها و خلاقیت افزوده خودتان، می توانید برنامه های سه بعدی مد نظر خود را پیاده سازی کنید.

چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

تمرکز ما در این آموزش، بر روی OpenGL مدرن می باشد و یادگیری و استفاده از OpenGL مدرن نیاز به دانش قوی در زمینه برنامه نویسی گرافیک و نحوه کارکرد OpenGL دارد. بنابراین شما با اتمام این آموزش، چگونگی استفاده از OpenGL در پیکسل ها روی صفحه نمایش خود، جنبه های گرافیکی اصلی و غیره را یاد خواهید گرفت.

به غیر از موارد پایه و اصلی OpenGL، در مورد بسیاری از تکنیک های مفید (مانند: حرکت دادن یک صحنه، ایجاد روشنایی زیبا، بارگذاری اشیاء، تکنیک های پس پردازشی و بسیاری از موارد دیگر) که می توانید در برنامه های خود از آن ها استفاده کنید نیز بحث خواهیم کرد. همچنین ما با استفاده از آموزش های گفته شده، یک بازی کوچک را ایجاد خواهیم کرد تا نحوه برنامه نویسی گرافیکی را به صورت عملی درک کنید.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است