مشخصات

زبان

سی شارپ

بانک اطلاعاتی

فایل ها

۱۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

سورس شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF به زبان سی شارپ

  • دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۱۷۱ نفر

تصویر ospf-protocol-simulation-in-c-sharp_8315 سورس شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF به زبان سی شارپ

سورس شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF به زبان سی شارپ

در این بخش سورس شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF به زبان سی شارپ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Visual Studio و زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از چگونگی کار کرد نرم افزار را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

پروتکل مسیریابی OSPF یک پروتکل پیچیده link-State است. پروتکل های مسیریابی link-State بسیار سریع و دقیق تر، مسیر مناسبی را به منظور رسیدن به مقصد در مقایسه با پروتکل های مسیربابی Distance Vector بدست می آورد. روترها به کمک الگوریتم link-State یک نقشه از شبکه تولید می کنند و آنها از این طریق می توانند بهترین مسیر را به طور دقیق انتخاب کنند. پروتکل مسیریابی OSPF از الگوریتم link-State جهت محاسبه و همچنین انتخاب بهترین و کوتاه ترین مسیر به تمامی مقصد های شناخته شده استفاده می کند.

در توصیف دیگر، پروتکل OSPF یک پروتکل مسیریابی درونی است یعنی درون یک شبکه خود مختار و مستقل (شبکه AS) بکار گرفته می شود. از این لحاظ همانند سایر پروتکل های مسیریابی عمل می کند. ولی برخلاف این پروتکل ها هسته آن مبتنی بر الگوریتم LS است. به این دلیل همگرایی جداول مسیریابی در آن بسیار سریع و تضمینی است.

روش سیل آسا (Flooding)

از لحاظ بهنگام سازی هر مسیریاب اطلاعات مربوط به مسیریاب های مجاور و هزینه هر لینک را گردآوری کرده و به روش سیل آسا برای سایر مسیریاب های هم ناحیه می نماید. تمامی مسیریاب ها درون ناحیه این اطلاعات را دریافت کرده و بر اساس آن ها جداول مسیریابی توپولوژی کل ناحیه را به درستی مشخص می کند و موضوع عدم همگرایی جدول مسیریابی و عدم تشابه این جداول در مسیریاب های مختلف منتفی است.

شبکه AS

شبکه AS یک شبکه بزرگ و مستقل که دارای هویت یکتا است که تحت مدیریت واحد، سازماندهی و پیکربندی می شود. یک شبکه AS ممکن است، صدها شبکه کوچک و بزرگ درونی را شامل شود.

ناحیه (Area)

درون هر شبکه AS تعدادی ناحیه تعریف می شود. هر ناحیه مجموعه ای از شبکه های متصل بهم است که توسط مسیریاب های درونی بهم متصل می شوند. ویژگی نواحی آن است که مسیر های پیچیده و متعدد با دیگر نواحی ندارند و لازم نیست نواحی دیگر را بدانند.

ستون فقرات (Backbone)

ستون فقرات OSPF مجموعه ای از مسیریاب ها است که بجای اتصال شبکه ها به یکدیگر نواحی را به هم متصل می کنند. مجموعه این مسیریاب ها به همراه لینک های ما بین آن ها، ستون فقرات OSPF را تشکیل می دهند.

مسیریاب ABR

هر مسیریاب که ارتباط بین نواحی و ستون فقرات را برقرار نماید، مسیریاب ABR می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۸۳۱۵
زبان:
سی شارپ
قیمت:
۱۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است