مشخصات

زبان

C

بانک اطلاعاتی

فایل ها

c

۲۲,۰۰۰ تـــــومان

سورس بازی اتللو (Othello) به زبان C

othello game source code in c 7689 تصویر

سورس بازی اتللو (Othello) به زبان C

در این بخش سورس بازی اتللو (Othello) به زبان C را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار DevC++ نسخه ۵٫۱۱ با زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

بازی اتللو یکی از بازی های محبوب و پر طرفدار در سطح جهان است که هنوز هم افراد زیادی آن را بازی می کنند. این بازی به شکل دو نفره انجام می شود به این شکل که هر فرد تعدادی مهره دارد و مهره های هر فرد با رنگی خاص مشخص می شوند (مانند بازی شطرنج). در ابتدا بازی چهار مهره در وسط محیط بازی قرار داده می شود (مانند تصویر زیر).

othello game source code in c 7689 5 تصویر

هر یک از دو بازیکن به نوبت یک حرکت انجام می دهند. بهتر است مهره را جایی قرار دهید که یک یا چنده مهره طرف مقابل را محاصره کند. مهره هایی که محاصره شوند، به رنگ مهره های کسی که حرکت کرده است تبدیل می شود. به این ترتیب بازی ادامه می یابد تا زمانی که کل خانه های زمین بازی پر شود. زمانی بازی تمام می شود که همه خانه های بازی پر شده باشند و آن بازیکنی که مهره های بیشتری داشته باشد، برنده بازی محسوب می شود.

شما با مشاهده سورس کد این پروژه جالب می توانید نحوه کار با آرایه های چند بعدی، جا به جایی نشانگر کنسول و غیره را یاد گرفته و مهارت برنامه نویسی خود را ارتقا دهید. برای جا به جا شدن بین خانه ها از کلید جهت دار صفحه کلید (بالا، پایین، چپ و راست) استفاده می شود. نماد مهره سفید کاراکتر O و مهره سیاه کاراکتر # است.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۷۶۸۹
زبان:
C
فایل ها:
c
قیمت:
۲۲,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است