کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا به صورت PDF فارسی

  • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
  • بازدید ۶,۳۷۷ نفر

تصویر pascal-training-book-pdf_1332 کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا به صورت PDF فارسی

کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا

در این بخش کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شیء گرا را برای استفاده علاقه مندان به این زبان برنامه نویسی آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این زبان برنامه نویسی و کتاب آموزشی مشاهده کنید.

درباره زبان برنامه نویسی پاسکال

زبان برنامه نویسی پاسکال جزء زبان های سطح بالا و پرطرف دار است که برای کاربرد های آموزشی طراحی شده است. این زبان برنامه نویسی در سال های 1968 و 1969 میلادی در دانشگاه پلی ‌تکنیک سوئیس توسط پروفسور نیکلاوس ویرت طراحی شد و سپس در سال 1970 میلادی به عنوان یک زبان کوچک و کارآمد منتشر گردید. از ویژگی های بارز این زبان برنامه نویسی می توان به سادگی و فراگیر بودن آن اشاره کرد. برای برنامه نویسی با Pascal نیاز نیست که از ساختار های پیچیده و زیرین سیستم عامل آگاهی داشته باشید و به همین دلیل هم امروزه از زبان پاسکال برای آموزش برنامه نویسی به تازه کاران در دانشگاه ها استفاده می شود.

توضیحات کتاب آموزشی پاسکال شی گرا

در این کتاب آموزشی زبان برنامه نوسی پاسکال، یک شیء به همان صورتی که در ابزار توسعه بورلند استفاده می شود را توصیف می کند. در هفت فصل اول این کتاب آموزشی عناصر به کار رفته در برنامه نویسی شیء گرا آموزش داده می شود. در فصل هشتم فایل ها و مباحث مربوط به دستکاری رشته ها مورد بررسی قرار می گیرند. فصل نهم این کتاب مربوط به I/O روال های استاندارد برای فصل های بعدی ملحقات و محدودیت های زبان را برای کتابخانه های اتصال پویا ۱ و بسته ها ۲ می باشد. فصل ده واسط های شیء را توضیح می دهد. فصل یازده روش های مدیریت حافظه را آموزش می دهد. فصل دوازده در رابطه با کنترل برنامه و رول های زبان برنامه نویسی اسمبلی در مبان برنامه های پاسکال می باشد.

این کتاب آموزشی یکی از معدود کتاب هایی است که به صورت کامل و جامع زبان برنامه نویسی پاسکال را آموزش می دهد.

 

باکس دانلود
شناسه:
۱۳۳۲
صفحات:
۳۰۵ صفحه
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۲.۱۳ مگابایت
کتاب های مرتبط
کتاب مرجع کامل جاوا

بازدید ۵۲۳۷ نفر
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    حمید شعبانی سه شنبه , 29 خرداد

    سلام کتابی هم در این مورد هست که به همراه حل مسائل باشه چون بعضی از مسئله هاش واسم خیلی گنگه اگه میشه کمک کنید مجکرم.