سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان C++

  • چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۰۱۱ نفر

prims algorithm in cpp 8191 تصویر

سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان C++

در این بخش سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان C++ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Code::Blocks و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه اجرا شدن پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه بعد از اجرا شدن برنامه، اطلاعات از فایلی که در کنار پروژه قرار داده شده است (dist.txt) خوانده شده و سپس یال های درخت پوشای کمینه و مجموع وزن آن ها را به نمایش در می آید.

الگوریتم پریم (Prim) یک الگوریتم در نظریه گراف ها است که به منظور پیدا کردن زیر درخت پوشای کمینه برای یک گراف همبند وزن دار استفاده می شود. به عبارت دیگر زیر مجموعه از یال ها را در آن گراف پیدا می کند که درختی تشکیل می دهند که همه رئوس را شامل می شود در حالی که وزن همه آن یال ها کمینه شده است.

الگوریتم پریم را به این صورت می توان بیان کرد: ابتدا گره ای به دلخواه انتخاب شود و سپس از بین یال های متصل به آن یالی با کمترین وزن انتخاب می شود به گونه ای که حلقه ایجاد نشود. در هر مرحله یالی انتخاب می شود که باید یکی از دو سرآن جزو مسیر جواب بوده و وزن حداقل داشته باشد. پس درالگوریتم پریم دو محدودیت در هر مرحله داریم یکی آن که جنگل ایجاد نشود و دوم آنکه حلقه پدید نیاید.

قسمت های از سورس کد

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۸۱۹۱
زبان:
C++
فایل ها:
cpp
قیمت:
۱۱,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است