سورس الگوریتم زمان بندی RR به زبان C

  • دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸
  • بازدید ۹۹۲ نفر

rr algorithm in c 7680 تصویر

سورس الگوریتم زمان بندی RR به زبان C

در این بخش سورس الگوریتم زمان بندی RR به زبان C را برای شما آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحات و تصاویر مربوط به این پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

یکی دیگر از الگوریتم های زمان بندی که برای مدیریت فرآیندها مورد استفاده قرار می گیرد، الگوریتم RR یا همان Round Robin است که در این بخش سورس کد آن را با زبان برنامه نویسی C برای شما قرار داده ایم تا با نحوه عملکرد این الگوریتم آشنا شوید.

الگوریتم زمان بندی راند رابین (Round-Robin Scheduling) یکی از الگوریتم های ساده، عادلانه، پرکاربرد و قدیمی است که به طور ویژه برای سیستم های اشتراک زمانی طراحی شده است. در این روش همه فرآیند های موجود از اولویت یکسانی برخوردارند. یعنی هر فرآیند هنگامی که CPU را در اختیار گرفت، یک کوانتوم زمانی به آن داده می شود تا کار خود را انجام دهد. اگر زمان اجرای فرآیند بیشتر از زمان اختصاص داده شده باشد، اجرای آن قطع می شود و در چرخش بعدی دوباره به آن فرصت اجرا شدن داده می شود تا کار خود را تمام کند.

هنگامی که سورس کد این پروژه اجرا شود، برنامه از فایلی که در کنار پروژه قرار دارد (فایل rr.txt)، اطلاعات مربوط به فرآیند ها را میخواند و سپس نحوه زمان بندی شدن آن ها توسط الگوریتم RR را در خروجی نمایش می دهد. این برنامه با استفاده از برنامه Dev C++ نوشته شده است که می توانید آن را از لینک مورد نظر دانلود کنید.

قسمت های از سورس کد

 

تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۷۶۸۰
زبان:
C
فایل ها:
c
قیمت:
۱۱,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است