نرم افزار Notepad++ x86/x64 بیتی – ویرایشگر کد های برنامه نویسی

 • پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶
 • بازدید ۵,۷۵۷ نفر

تصویر software-notpad-plus-plus_259_1 نرم افزار Notepad++ x86/x64 بیتی - ویرایشگر کد های برنامه نویسی

دانلود نرم افزار Notepad++ v7.5.1 x86/x64

در این بخش نرم افزار Notepad++ v7.5.1 جهت ویرایش سورس کد های برنامه های نوشته شده با قابلیت های شناسایی Syntax انواع زبان های برنامه نویسی را آماده کرده ایم که به صورت لینک مستقیم می توانید دانلود کنید.

نرم افزار ورایشگر متن

بی شک یکی از مهمترین ابزاری که هر فرد در کامیپوترش نیاز دارد یک ویرایشگر یا همان Editor می باشد. سیستم ویندوز به صورت پیشفرض یک ویرایشگر ساده و کم حجم به نام Notepad را دارد که برای ویرایش های ساده بسیار مناسب می باشد، اما اشکلاتی نیز دارد که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم. یان برنامه برای کسانی که زبان ها از راست شروع می شود (RTL) کارایی لازم را ندارد و همچنین برای اینکه کلمات فارسی  به طور صحیح ذخیره شوند باید با یونی کد UTF-8 آن ها را ذخیره کرد که این برنامه ویندوزی این کار را به صورت پیشفرض انجام نمی دهد و باید دستی انجام شود.

تصویر software-notpad-plus-plus_259_2 نرم افزار Notepad++ x86/x64 بیتی - ویرایشگر کد های برنامه نویسی

این نکته نیز قابل ذکر است که ویرایشگر پیشفرض ویندوز یعنی Notepad فقط برای تایپ متن ساده طراحی شده است و شما نمی توانید در آن به ویرایش متون مختلف بپردازید. حال اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که زیاد با ویرایشگر ها سروکار دارید و یا اگر برنامه نویسی باشید که با زبان های مختلفی کار میکند و باید برای هر کدام یک ویرایشگر مخصوص نصب کند که کار واقعا دشواری است، در ادامه می توانید یک راه حل مناسب پیدا کنید.

تصویر software-notpad-plus-plus_259_3 نرم افزار Notepad++ x86/x64 بیتی - ویرایشگر کد های برنامه نویسی

معرفی نرم افزار Notepad++

در این بخش ما یک برنامه خیلی خیلی بهتر و مناسب کار شما برای جایگزین کردن با Notepad ویندوز معرفی می کنیم. نرم افزار Notepad++ یک ویرایشگر متن رایگان برای ویراش كد اصلی (source code) برنامه ها می باشد که از اکثر زبان های برنامه نویسی مشهور به خوبی پشتیبانی می کند. از امکانات این برنامه که با استفاده از زبان برنامه نویسی C++ ساخته شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد که باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است.

تصویر software-notpad-plus-plus_259_4 نرم افزار Notepad++ x86/x64 بیتی - ویرایشگر کد های برنامه نویسی

برخی از قابلیت های کلیدی نرم افزار Notepad++

 • نمایش تمامی کدها به صورت رنگی برای تفکیک بهتر کدها متناسب با زبان برنامه نویسی
 • بهره مندی از ویرایشگر WYSIWYG
 • امکان پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی ASP, Ada, ASCII art, Assembly, AutoIt, BAT, C, C#, C++, Caml, CSS, doxygen, FORTRAN, HTML Haskell, Java, JavaScript, KiXtart, Lisp, Lua, makefile, Matlab, Objective-C, Pascal, Perl, PHP, PostScript, Python, Ruby, Scheme, Unix Shell Script, Smalltalk, SQL, Tcl, TeX, Verilog, VHDL, VB/VBScript, XML
 • شما خودتان هم می توانید با استفاده از امکان “User Define” یک زبان جدید به لیست زبان های قابل پشتیبانی توسط این برنامه اضافه نمایید و همچنین می توانید قوانین مربوط به زبان جدید را با کمک Wizard یا همان دستیار ویژه برنامه به برنامه منتقل کنید. منظور از قوانین زبان برنامه نویسی یعنی این که چه علامت هایی به معنی Comment می باشند یا کدام علامت ها به عنوان عملوند هستند و سایر موارد.
 • دارای امکان محبوب Auto-completion که به شما در نوشتن سریع کد ها بسیار کمک می کند. برای استفاده از این امکان، هنگامی که زبان برنامه نویسی مورد نظر را انتخاب و وارد محیط ویرایشگر شدید کلید های ترکیبی Ctrl + Space را فشار دهید تا یک منو حاوی تمامی کلمات کلیدی، توابع، متغییر ها و… برای شما به نمایش درآید. به راحتی موارد مورد نیاز را از آن منو انتخاب کنید. هم اکنون این امکان در 22 زبان برنامه نویسی (C, ++C, ColdFusion, CS, CSS, DCL, Flash, Java, JavaScript, KixTart, Lisp, NSIS, Perl, PHP, Python, Ruby, Smarty, Tex, VB, VHDL, WinBatch, XML) قابل استفاده است.
 • امکان ویرایش و نمایش سند های مختلف به صورت همزمان
 • پشتیبانی از قابلیت Darg & Drop برای باز کردن فایل ها با کشیدن و انداختن به درون برنامه
 • امکان تنظیم بزرگ نمایی و کوچک نمایی در اندازه دلخواه
 • دارای یک جستجوگر قدرتمند و منظم و همچنین امکان جایگزینی چندین کلمه به صورت هم زمان
 • امکان پشتیبانی از زبان شیرین فارسی در قسمت های مختلف نرم افزار
 • پشتیبانی از قابلیت Bookmark
 • قابلیت ضبط و اجرای Macro
 • حجم بسیار کم و سبک بودن در مقایسه با سایر ویرایشگر ها
 • باز کردن فایل های سنگین به سرعت و بدون هنگ کردن
 • و چندین امکان جالب دیگر

تصویر software-notpad-plus-plus_259_5 نرم افزار Notepad++ x86/x64 بیتی - ویرایشگر کد های برنامه نویسی

 

باکس دانلود
ابزار های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  گیلیمور چهارشنبه , 29 آذر

  این ابزار فرقش با notepad خودمون که تو ویندوز هست چیه؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  محمد جواد پنجشنبه , 30 آذر

  سلام یک نرم افزار Notepad برای اندروید هم دارید؟