سورس برنامه ویرایشگر متن به زبان اسمبلی

  • سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸
  • بازدید ۷۹۶ نفر

text editor in assembly 7546 تصویر

سورس برنامه ویرایشگر متن به زبان اسمبلی

در این بخش سورس برنامه ویرایشگر متن به زبان اسمبلی را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از زبان برنامه نویسی Assembly نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر مربوط به پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

اسمبلی یک زبان برنامه نویسی سطح پایین برای یک کامپیوتر یا سایر دستگاه های قابل برنامه نویسی است. در مقایسه با بسیاری از زبان های برنامه نویسی سطح بالا که معمولا در چندین سیستم قابل اجرا هستند، زبان اسمبلی، توسط یک برنامه کاربردی به نام اسمبلر (مانند NASM و MASM) به کد ماشین تبدیل می شود. در این زبان از نماد های خاص برای انجام عملیات مختلف استفاده می شود.

این پروژه یک ویرایشگر متن ساده را ایجاد می کند که در آن با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+F منوی مربوط به فایل فعال می شود و با انتخاب شدن هر یک از گزینه های منو، نام آن در پایین صفحه نمایش داده می شود. همچنین با فشردن  کلید Backspace هم می توانید آخرین کاراکتر تایپ شده را پاک کنید.

سورس کد این پروژه برای یادگیری زبان اسمبلی بسیار مناسب و کاربردی است و برای افراد علاقه مند به یادگیری این زبان می تواند بسیار مفید باشد. همچنین برای راحت تر شدن کار، سعی شده است تا کارها به صورت ماکرو پیاده سازی شوند. این برنامه با استفاده از برنامه Emu8086 نوشته شده است که می توانید آن را از لینک مورد نظر دانلود کنید.

قسمت های از سورس کد

 

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۷۵۴۶
زبان:
اسمبلی
فایل ها:
asm
قیمت:
۲۲,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است