سورس شناسایی تروجان در مدارات مجتمع IC به زبان سی شارپ

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
  • بازدید ۳۸۳ نفر

trojan detection in ic using c sharp 8317 تصویر

سورس شناسایی تروجان در مدارات مجتمع IC به زبان سی شارپ

در این بخش سورس شناسایی تروجان در مدارات مجتمع IC به زبان سی شارپ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Visual Studio و زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه کار کرد پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

در این پروژه مقاله پایه و کمکی Partition based Approaches for the Isolation and Detection of Embedded Trojans in Ics است که در انتهای این مطلب لینک دانلود آن قرار داده شده است. هدف از این پروژه ارائه یک روش تست غیر مخرب برای IC های ساخته شده توسط یک تولید کننده برای اطمینان از یکپارچگی تراشه ها است. با روند رو به رشد برون سپاری (واگذاری انجام فرایند های داخلی یک کسب و کار به یک تامین کننده خارجی)، خوشفکری از محصول نهایی به وجود آمده و نگرانی های اصلی برای کاربران نهایی از بین رفته است.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که اجزای ساخته شده، در برنامه های کاربردی مورد استفاده در ماموریت های بحرانی (مانند تشخیص و درمان پزشکی، تجهیزات موشکی، سفینه ها و غیر) که در آنها فقط یک شکست حتی کوچک می تواند به یک فاجعه بزرگ منجر شود، بکار گرفته شوند. بنابراین، هر گونه برنامه نفوذی (تروجان) ممکن است توسط تولید کنندگان با هدف های مخرب در طول فرآیند ساخت قطعات، پیاده سازی شده باشد، باید قبل از تولید و به کارگیری، بازرسی و شناسایی شود.

در این پروژه تروجان های که در مدارات مجتمع مورد نظر وجود دارند را به کمک یک تکنیک طبقه بندی شده تشخیص داده و سپس میزان دقت روش ارائه شده را نشان میدهیم. به اینگونه که در مرحله اول، یک مجموعه از بورد های اصلی که شامل مجموعه IC ها می باشد را در کلاس های نرم افزاری تعریف می کنیم.

در مرحله دوم برای هر یک از برد ها، مجموعه ای از مدارات مجتمع به صورت کلاس تعریف کرده به ازای هر یک از مدار های مجتمع، مجموعه ای از فلیپ فلاپ (FlipFlap) های نوع T ارائه کرده و به شبیه ساز به عنوان دیتاست وارد می کنیم.

 در مرحله بعدی، به کمک یک روش طبقه بندی، هر یک از مادربردها را به صورت جداگانه تحلیل کرده و وجود تروجان ها در هر مدار مجتمع بررسی می کنیم. اگر خروجی مداری متفاوت تر از خروجی اصلی باشد، آن مدار به وجود تروجان مشکوک بوده و آن را به عنوان مدارات مشکوک کنار می گذاریم. در غیره این صورت مدار مورد نظر ما به عنوان مدار سالم و بدون تروجان شناسایی خواهد شد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۸۳۱۷
زبان:
سی شارپ
قیمت:
۲۲,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است