آموزش TypeScript

مباحث پایه TypeScript

آماد سازی محیط برنامه نویسی TypeScript – آموزش TypeScript

typescript environment setup 6439 تصویر

آماد سازی محیط برنامه نویسی TypeScript

TypeScript یک تکنولوژی متن باز است که می تواند بر روی هر مرورگری، هر هاستی و یا هر سیستم عاملی اجرا شود. شما برای نوشتن و اجرای برنامه های تایپ اسکریپت به ابزار زیر نیاز دارید.

  • js
  • کامپایلر تایپ اسکریپت (TypeScriptCompiler)
  • ویرایشگر متن (Text Editor)

نصب Node.js

برای نصب نود جی اس بر روی سیستم عامل خود به لینک (آموزش نصب Node.js) مراجعه کنید.

کامپایلر تایپ اسکریپت (TypeScriptCompiler)

کامپایلر زبان برنامه نویسی TypeScript یک فایل .ts است که به فایل جاوا اسکریپتی (.js) کامپایل شده است و یک نوع کامپایلر منبع به منبع است. هنگامی که یک فایل .ts به TSC ارسال می شود، این کامپایلر یک نسخه جاوا اسکریپتی از آن تولید می کند. به عبارت دیگر این کامپایلر کدهای تایپ اسکریپت را به عنوان ورودی می گیرد و معادل جاوا اسکریپتی آن را تولید می کند. این فرآیند transpilation نام دارد. TSC فقط فایل هایی که پسوند .ts یا .d.ts داشته باشند را به عنوان ورودی می پذیرد.

typescript environment setup 6439 1 تصویر

ویرایشگر متن (Text Editor)

TypeScript در اکثر ویرایشگر ها و IDE های مشهور (Atom، VS Code، WebStorm و غیره) پشتیبانی می شود. بنابراین شما می توانید با توجه به نیازتان یکی از آن ها را دانلود و نصب کنید. ما در این آموزش نحوه نصب نرم افزار Visual Studio Code را بررسی می کنیم.

نصب Visual Studio Code

این یک IDE متن باز است که توسط مایکروسافت توسعه داده شده است و در سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است. شما می توانید این نرم افزار را از لینک (دانلود Visual Stduio Code) دانلود کنید.

مراحل نصب این نرم افزار بسیار ساده است و فقط با چند کلیک می توانید آن را نصب کنید.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است