مشخصات

زبان

سی شارپ

بانک اطلاعاتی

فایل ها

۱۷,۰۰۰ تـــــومان

سورس شبیه سازی شبکه حسگر بیسیم به زبان سی شارپ

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
  • بازدید ۵۴۴ نفر

wireless sensor network simulation in c sharp 8408 تصویر

سورس شبیه سازی شبکه حسگر بیسیم به زبان سی شارپ

در این بخش سورس شبیه سازی شبکه حسگر بیسیم به زبان سی شارپ را برای شما آماده کرده ایم که در محیط نرم افزار Visual Studio و زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته شده است. در ادامه می توانید توضیحات، تصاویر و همچنین فیلمی از نحوه کارکرد پروژه را مشاهده کنید.

توضیحات پروژه

موارد استفاده از شبکه ‌های سنسوری بی سیم متنوع و زیاد است. به عنوان مثال در کاربرد های تجاری و صنعتی برای کنترل داده‌ ها و مواردی که استفاده از گیرنده‌ های سیمی مشکل و گران است، مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال این شبکه‌ ها می‌توانند در محیط‌ های بیابانی هم گسترش یابند و سال ها باقی بمانند. کاربرد دیگر اعلام خطر ورود مهاجم به یک محل کنترل شده و سپس ردیابی مهاجم می باشد. از موارد دیگر کاربرد این شبکه‌ها می‌توان به نظارت بر محل‌های مسکونی، ردیابی هدف‌های متحرک، کنترل رآکتور هسته‌ای، آشکار سازی حریق، نظارت ترافیک و … اشاره نمود.

در این پروژه شبکه بر روی یک نقشه به عنوان یک سری از دایره های قرمز رنگ که توسط محافل خاکستری احاطه شده اند نمایش داده می شوند. دایره های قرمز نشان دهنده سنسور یا گره، و منطقه خاکستری رنگ، گره محدوده تشخیص سنسور است.

زمانی که دایره های کوچک و سبز رنگ، وارد منطقه گره ها، یعنی قسمت های خاکستری شوند، سنسور آغاز به فعالیت می کند و در این هنگام مناطق خاکستری، تبدیل به یک رنگ مایل به آبی می شوند و هر کدام به نوبه خود و به تدریج پس از خارج شدن دایره های سبز رنگ از محدوده ی آنها، دوباره به رنگ خاکستری تبدیل می شودند، سرعت بازگشت این رنگ ها به حالت اولیه، بستگی به مدت تاخیر سنسور دارد.

گره ها توسط خطوط سیاه و سفید، که نشان دهنده لینک های ارتباطی می باشند، متصل شده اند. هنگامی که یک بسته در این ارتباط رد و بدل شود، این لینک ارتباطی قرمز رنگ خواهد بود. در قسمت پایین و سمت چپ برنامه رادار نیر قرار دارد که نتایج انتقال داده ها را نشان می دهد. اگر یک بسته با موفقیت به یک گره برسد، در رادار به صورت یک دایره سبز روشن نمایش داده می شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۸۴۰۸
زبان:
سی شارپ
قیمت:
۱۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است